top of page
Szukaj

Sploty tkaninowe - poznaj różne rodzaje!

Zaktualizowano: 3 sty

Chciałbyś zamówić torbę reklamową, woreczek na warzywa i owoce, a może bawełniany fartuszek? Posiadasz gotowy projekt nadruku, a Twój sprzedawca mówi, że wystarczy tylko wybrać tkaninę i jej kolor. I tu zaczyna się problem. Wiesz, jakiej tkaniny potrzebujesz, ale nie potrafisz jej opisać? A może zupełnie nie wiesz, który materiał bawełniany będzie najlepszy dla Twojego produktu?


Spokojnie, poniżej przedstawiamy cechy charakterystyczne trzech rodzajów tkanin, które oferujemy naszym Klientom. Prezentujemy też, na jakich produktach najlepiej się sprawdzają. Zapoznaj się z nimi koniecznie!


Tkanina czy dzianina?


Ze względu na przeznaczenie produktów, Natura oferuje Klientom jedynie tkaniny. W przeciwieństwie do dzianiny, która jest elastyczna, rozciągliwa we wszystkich kierunkach, tkanina jest sztywniejsza i dobrze zachowuje swój kształt i wymiary. Posiada jednolitą strukturę, jest mniej elastyczna i słabiej się rozciąga, jeśli nie wcale. Dlatego to właśnie produkując torby bawełniane, woreczki bawełniane, kosmetyczki bawełniane czy też workoplecaki używamy tkanin. Zależy nam, by utrzymywały swój kształt nawet po praniu i służyły użytkownikom przez długi czas.Torby bawełniane


Sploty tkaninowe - rodzaje


Istnieje wiele splotów tkanin dwustronnych i jednostronnych. My natomiast skupimy się tylko na trzech rodzajach splotów, które posiadamy w swojej ofercie i polecamy Klientom według przeznaczenia ich produktu i ich oczekiwań.

Splot płócienny (lniany)


To najbardziej podstawowy splot, charakterystyczny dla materiałów, które określa się jako płótno. Posiada delikatną i regularną fakturę i jest stosunkowo lekki. Tkaniny o tym splocie mają gramaturę 145 g/m2.

Tkaniny o splocie płóciennym najlepiej sprawdzają się przy delikatnych torbach bądź woreczkach bawełnianych na biżuterię, kosmetyki czy jako opakowanie na prezenty na przyjęcia okolicznościowe. Tkanina jest dwustronna.
Splot skośny (drelichowy)


Na tkaninach o splocie skośnym, widać wyraźnie ukośne prążki. Tkaniny o takim splocie wykorzystujemy do toreb bawełnianych, worków, fartuszków czy zapasek to drelich. Zależnie od gramatury tkaniny, drelich jest grubszy bądź cieńszy, ale zawsze bardzo wytrzymały i wyróżnia się mniejszą widocznością plam. Ponadto, drelich to mocny i trwały materiał, niezwykle odporny na zniszczenia.


W naszej ofercie posiadamy trzy gramatury tkaniny bawełnianej drelichowej o splocie skośnym i są to:

210 g/m2, 260 g/m2 i 280 g/m2.

210g/m2 to drelich lekki, ale wytrzymały.

260 g/m2 i 280 g/m2 to bardzo wytrzymały drelich, dobrze sprawdza się w praniu. Świetnie prezentują się na nim wszystkie nadruki.

Tkanina jest jednostronna.Splot panama (canvas)


Splot panamowy o regularnym splocie sprawia wrażenie szachownicy czy kostki. Tkaninę o tym splocie charakteryzuje większa miękkość i przewiewność. Torby bądź kosmetyczki wykonane z tkaniny o splocie panama wyglądają elegancko i ekskluzywnie.

W naszej ofercie posiadamy dwie gramatury tkanin o splocie panama: 250 g/m2 i 310 g/m2.

Tkanina jest dwustronna.
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych tkaninach i ich kolorach? Zapraszamy do zapoznania się z wzornikiem kolorów tkanin o wybranych splocie.


KOLORYSTYKA NATURA 2020
.pdf
Pobierz PDF • 15.22MB


Potrzebujesz wsparcia eksperta w wybraniu materiału bawełnianego dostosowanego do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami - nasi bawełniani eksperci pomogą Ci wybrać tkaninę dostosowaną do Twojego produktu!

Comments


bottom of page