top of page
Szukaj

Natura i akcja „Odważni Wygrywają” na Open’er Festival w Gdyni.


Open’er Festival w Gdyni trwający między 26 czerwca a 2 lipca 2022 to niejako wyznacznik rozpoczęcia lata nad morzem. Gwiazdy muzyki odwiedzają Trójmiasto, a w ślad za nimi wielotysięczne tłumy fanów. Jest to fantastyczne miejsce, by szerzyć wiedzę na temat profilaktyki raka jądra, budowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu oraz nauki samobadania u mężczyzn. Profilaktyka potrafi uratować życie – wcześnie wykryty rak jąder jest wyleczalny aż w 100%.


Na tegorocznym festiwalu kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra „Odważni Wygrywają” realizowana jest przez Fundację „Gdyński Most Nadziei”.

Kampania, inspirowana prawdziwą historią, Kuby, młodego gdynianina, u którego zdiagnozowano chorobę nowotworową, stała się punktem wyjścia do budowania działań w obszarze profilaktyki raka jądra. Temat pomijany społecznie, wstydliwy, marginalizowany, zobrazował skalę problemu znikomej świadomości społecznej, nieznajomości objawów, a przede wszystkim specyfiki tego rodzaju nowotworu.


Niezmiennie, od początku działania projektu w 2009 roku, aktywność Fundacji prowadzona jest we współpracy z Miastem Gdynia.


Akcje prowadzone podczas kampanii kierowane są głównie do młodych mężczyzn, w wieku od 20 do 39 roku życia, ich partnerek, rodzin oraz przyjaciół. Wybór takiego przedziału wiekowego podyktowany jest statystyką – właśnie w tej grupie wiekowej, rak jąder, jest najczęściej diagnozowanym nowotworem, statystycznie aż 25% zachorowań.


W ramach kampanii, na terenie Gdyni i pozostałej części Trójmiasta, realizowane są różnorodne działania – między innymi happeningi, obecność na imprezach masowych (m.in. Open’er Festival czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych), imprezach sportowych i plenerowych jak również murale w przestrzeni miejskiej w Gdyni, stworzone przez lokalnych artystów.


Kampania będzie dostępna dla wszystkich uczestników w strefie NGO, gdzie Fundacja „Gdyński Most Nadziei” przygotowała warsztaty samobadania na profesjonalnych fantomach, quizy, wykreślanki o tematyce nowotworowej oraz podarowane przez naszą firmę NATURA torby do samodzielnego ozdobienia korzystając z przygotowanych farb oraz szablonów.

Zapraszamy do odwiedzenia strefy NGO na festiwalu.Komentarze


bottom of page